Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Zanim do nas napiszesz lub zadzwonisz, zapoznaj się z podstawowymi zagadnieniami i poradami dotyczącymi konsultacji i zabiegów.
Jakie pytania mogę zadać lekarzowi?
Nie obawiaj się zadawać pytań jakiekolwiek by one nie były.
Po to ustaliłaś wizytę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. I nie musisz od razu podejmować decyzji o zabiegu. Lekarz z pewnością przedstawi Ci zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty ingerencji chirurgicznej w twoje ciało, jak również przedstawi najbardziej optymalną dla Ciebie formę zabiegu.
Jak i kiedy umówić się na wizytę?
Nie umawiaj się na wizytę pod wpływem chwili. Po obejrzeniu programu TV czy reklamy dotyczącej jakiegoś konkretnego zabiegu. Twoje ciało to nie poligon doświadczalny. Wizyta u chirurga plastyka powinna być podyktowana przede wszystkim chęcią poprawy defektu urody, a nie kaprysem, którego mogłabyś potem żałować. W każdym przypadku - lekarz na pewno pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.
Co zrobić kiedy mam wątpliwości po konsultacji.
Postaraj się zaufać lekarzowi
Jego doświadczenie jak i obiektywna ocena problemu z pewnością przyczynią się do Twojej satysfakcji. Z drugiej strony jednak, ze względu na konieczność indywidualnego podejścia do każdego pacjenta, niemożliwe jest udzielenie wiążącej porady przez telefon czy internet bazując na subiektywnych informacjach samego pacjenta; to, co może być dobre dla jednej osoby, może w ogolę nie sprawdzić się w przypadku kogoś innego. Jesteśmy jednostkami, a nie wynikiem produkcji masowej, a gabinet chirurgii plastycznej nie jest fabryką klonów, ale raczej miejscem twórczości i poprawy.
Na ile wizyt muszę zgłosić się przed zabiegiem?
Przed zabiegiem konieczna jest co najmniej 1 wizyta, podczas której lekarz omówi z Tobą Twój problem, ustali plan postępowania i zakres zabiegu.
Co należy zabrać ze sobą do kliniki?
Na pewno konieczne będą: piżama, pantofle, przybory higieniczne oraz miękki ręcznik.Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegów chirurgii plastycznej?
Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ogólny zły stan zdrowia, nie wyrównane choroby przewlekłe takie jak choroby serca, tarczycy, nadciśnienie, cukrzyca, infekcyjne choroby skóry. Zabiegi nie powinny też być wykonywane u kobiet podczas menstruacji.Jak długo muszę pozostać w klinice po zabiegu?
W przypadku zabiegu w znieczuleniu ogólnym czas pozostania to 1 doba, w znieczuleniu miejscowym możliwe jest wypisanie pacjenta już kilka godzin po zabiegu. Oczywiście konieczne są wizyty kontrolne po zabiegu, które jednak są całkowicie bezpłatne.Jak powinnam postępować po zabiegu?
Przede wszystkim musisz dbać o higienę zgodnie z zaleceniami lekarza, oraz unikać wysiłku fizycznego.Jak powinnam przygotować się do samego zabiegu?
Przygotowanie do zabiegu to przede wszystkim wykonanie badań laboratoryjnych oraz zaprzestanie przyjmowania pewnych leków, takich jak: aspiryna i preparaty pochodne, vit. E, czosnek, gingko. Negatywnie na przebieg zabiegu mogą też wpłynąć palenie oraz picie. Przed samym zabiegiem konieczna jest higiena w zakresie demakijażu oraz zdjęcie wszelkiej biżuterii (znieczulenie).Przygotowanie do zabiegu to przede wszystkim wykonanie badań laboratoryjnych oraz zaprzestanie przyjmowania pewnych leków takich jak: aspiryna i preparaty pochodne , Vit E , czosnek, ginko billoba i innych substancji mających wpływ na parametry krwawienie i krzepnięcia . Negatywnie na przebieg zabiegu i gojenia mogą też wpłynąć palenie papierosów i picie alkoholu .
Przed samym zabiegiem konieczna jest higiena w zakresie demakijażu oraz zdjęcie wszelkiej biżuterii.
Niezbędne badania laboratoryjne :
- morfologia
- układ hemostatyczny-APTT
- INR,
- elektrolity-Na
- K
- glukoza
- EKG
- USG piersi ( przy operacjach piersi)