ponad 60 opinii na znanylekarz.pl

Nos

Operacja i korekcja nosa jest zabiegiem wykonywanym z powodu nieprawidłowej budowy i zaburzeń funkcjonalnych nosa. Operacje kosmetyczne przeprowadza się najczęściej z powodu zbyt dużego nosa, garbu chrzęstno-kostnego, zapadnięcia grzbietu, skrzywienia oraz zniekształcenia końca nosa, a także z powodu skrzywienia przegrody nosa upośledzającej oddychanie. Korekcja nosa nie tylko poprawi oddychanie, czy zmieni jego kształt, ale również wpłynie pozytywnie na samopoczucie.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Najczęściej wykonywane wewnętrzne cięcia w przedsionku nosa nie pozostawiają widocznych blizn. W trakcie zabiegu (w zależności od potrzeby) usuwa się garb chrzęstno-kostny, prostuje przegrodę, zwęża piramidę nosa, modeluje koniec, a w razie potrzeby stosuje się przeszczepy chrząstki lub kości na grzbiet.

Szwy wewnątrz przewodów nosa są wchłanialne i nie wymagają usuwania. Po zabiegu do przewodów nosa wprowadza się setony na 1-2 dni, a na zewnątrz zakłada się opatrunek unieruchamiający na okres 10 dni. Przez kilka pierwszych dni na twarzy zwłaszcza wokół oczu utrzymują się intensywne obrzęki i zasinienia, stopniowo ustępujące od 3 dnia. W miejscach cięć kostnych po zabiegu mogą być wyczuwalne i widoczne nieznaczne zgrubienia, które z reguły wyrównują się po kilku tygodniach.

Cena:

od 5000 zł (operacja przegrody)
od 10000 zł (operacja całego nosa )

 

Copyrights 2021 Artur Zawisz
W serwisie zostały wykorzystane reprodukcje prac Jacka Sroki, Małgorzaty Kaczmarskiej oraz fot. Dominika Lichoty.
projekt grafiQa | CMS by Quick.Cms